Klon Projesi ve Erdal Inci

Erdal Inci'nin klon projesi

 1. 1

  Erdal İnci Kimdir ?

  Erdal İnci (1983 Ankara doğumlu), Türk yeni bir medya sanatçısının yanı sıra İstanbul merkezli ressam, fotoğrafçı, film yapımcısı ve grafiti sanatçısıdır. Öncelikle kopyalanmış bir eylemle çevrili videolarıyla bilinir ve bu videolar indirgenmiş bir GIF biçiminde çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden 2005 yılında mezun oldu.

 2. 2

  İşin Doğası ve Niyeti

  İnci, eserlerini "anlardan oluşan bir fotoğraf ya da bir tablo" ya benzeyen bir "insan kalıbı" oluşturma olarak tanımlıyor. Bu şekilde, "izleyici, tüm zaman evrelerini az bir zaman diliminde izleyebilir." Kendisini çoğunlukla, "sokak sanatçılarından oluşan bir ordu" olarak adlandırılanları yaratan klonlanmış figür olarak kullanıyor. İnci'ye göre, "tek figür, kendisini klonlamak suretiyle, 21. yüzyılın görsel bombardıman çağının bir ifadesiyle kitleye dönüştürülür."

 3. 3

  Bazı Sergileri

 4. 4

  Ateş Dansı

 5. 5

  Ortakoy/ Istanbul

 6. 6

  Dikkat Çeken Videosu

  Türk sanatçı erdal inci ' nin "Klon Projesi" bir fotoğraf veya bir dizi anlar oluşan bir resme benzer insan kalıpları oluşturur. Bu yerler, Taksim meydanı gibi kentsel ortamlarda neredeyse tamamen açık alanlarda yer alan yerler.

Sevebileceğiniz Listeler

Giriş / Üye Ol