Johnny ve Helena'nın oynayıp Tim Burton'un çektiği 5 muhteşem film

Dünya çapında ünü ve hayran kitlesi olan iki harika oyuncu, yaratıcı yapımlarıyla gönüllerde taht kuran bir yönetmen ile bir araya gelirse neler mi olur? İşte bu muhteşem filmler olur...

 1. 1

  Charlie and the Chocolate Factory (2005)

  Charlie'nin Çikolata Fabrikası adıyla Türkçe'ye çevrilen film, Roald Dahl'ın aynı adlı kitabından esinlenerek yapılmış bir Amerikan filmidir. Tim Burton'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Johnny Depp fabrikanın sahibi Willy Wonka karakterini, Helena Bonham Carter ise Charlie'nin annesi Bayan Bucket'ı canlandırmıştır.

 2. 2

  Corpse Bride (2005)

  Tim Burton'un gotik ve karanlık havaya sahip ve stop-motion animasyon tekniği ile çektiği filmde Victor karakterini Johnny Depp, Ölü Gelin'i ise Helena Bonham Carter seslendirmektedir.

 3. 3

  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

  Filmde karısına göz koyan güçlü bir hakim tarafından haksız yere Avustralya'ya sürgün edilen Benjamin Barker (Johnny Depp) ve onun acımasız iş ortağı ve sevgilisi Bayan Lovett'ın (Helena Bonham Carter) maceraları anlatılır.

 4. 4

  Alice in Wonderland (2010)

  Johnny Depp Çılgın Şapkacı, Helena Bonham Carter ise Kırmızı Kraliçe rolünde.

 5. 5

  Dark Shadows (2012)

  Filmde Johnny Depp'in rolü Barnabas Collins, Helena Bonham Carter'ın rolü Dr. Julia Hoffman'dır. Ayrıca Michelle Pfeiffer da Elizabeth Collins Stoddard rolü ile filmde yer almaktadır.

 6. 6

  Bonus 1: The Lone Ranger (2013), Tim Burton yok!

  Tim Burton'un yönetmediği ama ikilinin oynadığı bir film. Ayrıca film gösterime girdiğinde bazı olumsuz eleştiriler aldı ve bu ticari yönden başarısız olmasına yol açtı.

 7. 7

  Bonus 2: Alice Through the Looking Glass (2016)

  İlkinin aksine Alis Harikalar Diyarında 2 filminde Tim Burton yönetmen değil yapımcı olarak yer aldı.

Giriş / Üye Ol