Christian Bale'in En İyi 13 Filmi

Oscar'lı yıldız oyuncu Christian Bale, rol aldığı filmlerde başarılı oyunculuğu ve değişimleriyle hep bir adım öne çıkmayı başarmıştır. Hatta sinema sektöründeki oyunculuğunun yanı sıra çabuk kilo alıp vermesiyle de adından sıkça söz ettiriyor.

Rol alacağı filmlerdeki karaktere bürünebilmek için farklı kilolarda ve tanınmayacak şekilde sinemaseverlerin karşısına çıkan Bale, The Machinist filminden 6 ay sonra Batman Begins adlı filmde Bruce Wayne karakterini canlandırmış 30 kg kadar ağırlığını arttırmayı başarmıştır.

Son olarak Exodus: Tanrılar ve Krallar filminde rol alan Christian Bale'in en iyi 10 filmi sizler içi derledik.

 1. 1

  exodus tanrılar ve krallar

  evrat'ın bazı bölümlerinden esinlenerek yazılan hikaye, Musa'nın doğumu ve Mısır kraliyet ailesi tarafından evlat edilişiyle başlıyor. Sonrasında ise firavuna baş kaldırıp Mısır'da köle olarak çalıştırılan İbraniler'i serbest bırakılmasını sağlamasıyla başlayan ve ölümüne kadar geçen sürece odaklanıyor. Senaryosunu Bill Collage, Adam Cooper ve Steven Zaillian'ın senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerini Christian Bale, Aaron Paul ve Ben Kingsley paylaşıyor

 2. 2

  Batman Başlıyor

  Eğitmeniyle birlikte yaptığı antrenmanlardan sonra Batman, suçla dolmuş ve tamamen yozlaşmış olan Gotham şehrini kurtarmak için mücadeleye başlar.

 3. 3

  Batmen Yükseliyor

  Kedi kadın Selina’yı da kendi safına çekene Bane’ye artık kimsenin gücü yetmez. Batman ise kendinden güçlü biriyle savaşmanın korkusuyla birlikte halkın bu kadar tehlike altında olmasına asla göz yumamaz. İlk defa kendinden çok daha güçlü biriyle mücadele etmek artık sadece Batman’ın işidir. Yerel kuvvetler bile bu tehlikenin önünde duramazken Batman tek başına her şeyin üstünden gelmeyi başaracaktır.

 4. 4

  İsyan

  3. dünya savaşının yaralarını zor da olsa sarmayı bilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasını üzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adına insanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesneler bulundurmak ve güzel sanatlarla iştigal etmek yasaktır. Duygu ve heyecan uyandıracak şeylerle ilgilenmek, ölüm cezasına bile yol açabilmektedir. Üst düzey bir güvenlik ajanı olan John Preston, kurallara karşı duranları bulup yok etmekle görevlendirilmiştir. Kullananlarda sisteme uygun bir ruh hali yaratan Prozium'u içmeyi bıraktığında, sistemin en büyük silahlarından biri olan ajan eski kimliğinden uzaklaşmaya başlayacaktır

 5. 5

  Dövüşçü

  1980'lerin ortasında profesyonel bir boksör olan Micky Ward ile profesyonel olmadan onu eğiten ve idmanlarında yardımcı olan abisinin öyküsü anlatılıyor.

 6. 6

  American Psycho

  New York'lu zengin bir yatırım bankacılığı yöneticisi, psikopatik yönelimlerini meslektaşlarından ve arkadaşlarından saklar. Ancak akıl dışı fantazilerinin derinliğine, giderek daha fazla saplanmaktadır.

 7. 7

  Kardeşim İçin

  Rodney Baze'in esrarengiz bir biçimde ortadan kaybolmasının ardından, yasal güçler olayı yeterince hızlı bir şekilde çözemezler. Bunun üzerine Rodney'in abisi Russell, adaleti kendi elleriyle temin etmeye karar verir.

 8. 8

  Prestij

  Rakip iki sihirbaz, sahnede inanılmaz bir illüzyon yaratarak birbirlerine üstünlük kurmak için bir yarışma yapmaya karar veriyorlar.

 9. 9

  Makinist

  Bir yıl içinde hiç uyumamış olan bir sanayi işçisi, sanrıları yüzünden akıl sağlığından kuşku duymaya başlar.

 10. 10

  3:10 Tuma Treni

  Küçük bir çiftliğin sahibi, yakalanan bir haydutu gözaltında tutarak Yuma'daki mahkemeye gidecek olan trene götürmeyi kabul eder. Fakat haydutun çiftçiyi sinirlendirmeye çalışmasından sonra yolculuk, bir irade savaşına dönüşecektir.

 11. 11

  Güneş İmparatorluğu

  Bir İngiliz çocuk, 2. Dünya Savaşı sırasında Japon işgali altında hayatta kalma savaşı veriyor. Film aynı zamanda, Christian Bale'in aktör olarak yer aldığı ilk film olma özelliğini de taşıyor.

 12. 12

  Şafak Harekatı

  Filmde, Vietnam Savaşı sırasında Laos'ta uçağı düşen bir Amerikan savaş pilotunun, hayatta kalmak için verdiği inanılmaz mücadele anlatılıyor.

 13. 13

  Düzenbaz

  Dolandırıcı Melvin Weinberg FBI ajanı Jimmy Boyle tarafından yakalanınca onlar için muhbirlik yapmayı kabul eder. Melvin ve FBI departmanını yöneten beyinler başka dolandırıcıları yakalamak için birlikte Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City’de düzenlenecek yüksek profilli kumarbazların katılacağı zekice bir oyun kurarlar. Bu oyunu kurarken yalanlar artar ve işe daha fazla suçlu dahil olmaya başladıkça Melvin kime güveneceğini bilemez hale gelir ve en kötüsü FBI Melvin tarafından oyuna getirildiğini düşünmeye başlar. New York’un tehlikeli bölgelerinde geçen inanılmaz komik ve inanılmayacak gerçek bir operasyonun hikâyesi.

Giriş / Üye Ol