Beşinci Boyut'tan Leyla ile Mecnuna... Onur ünlünün Yönettiği ve Senaristliğini Yaptığı Dizi ve Filmler

1993-1998 yılları arasında Ah Muhsin Ünlü mahlasıyla birçok şiir yazmıştır. Yazdığı şiirleri Gidiyorum Bu adlı kitapta toplamıştır.

2006 yılında ilk sinema deneyimi olan Polis adlı ilk sinema filminin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi.

2011-2013 yılları arasında ise Leyla ile Mecnun dizisinin genel yönetmenliğini üstlendi. Dizi birçok başarıya imza attı. Sosyal medyada fenomen haline dönüşen dizi 3. sezon sonunda yayından kaldırıldı. Bu diziye devam ederken 2012-2013 yıllarında ise Şubat dizisinin genel yönetmenliğini yaptı. Daha sonra Ben de Özledim adlı dizinin yönetmenliğini üstlenmiş, aynı zamanda bu dizide Onur Ünlü rolü ile kendisini canlandırmıştır.

16 Şubat 2015 tarihinde yapımcılığını Ay Yapım'ın, senaristliğini ve yönetmenliğini kendisinin yaptığı Beş Kardeş dizisinin ilk bölümü Kanal D'de yayınlanmıştır. Dizide birbirlerine hiç benzemeyen beş kardeş'in eğlenceli hayatı ele alınmaktadır. Dizinin başrollerini Sait rolüyle Serkan Keskin,Orhan rolüyle Osman Sonant, Nazım rolüyle Nadir Sarıbacak, Turgut rolüyle Tansu Biçer, Aziz rolüyle Fatih Artman, Fahriye rolüyle Melisa Sözen, Canan rolüyle Nihal Yalçın oluşturmaktadır. 16 Mart 2015'te yayınlanan beşinci bölümünden sonra dizinin yayınına ara verildiği ve yeni bölümlerinin Haziran 2015'ten itibaren devam edeceği açıklandı.[5]Ve bu dizi de yayından kaldırıldı.

Beş Kardeş'ten sonra "sinema işine bu filmi yapmak için girdim." dediği Kırık Kalpler Bankası (Kısaca Bankası) filminin çekimlerine başladı.[kaynak belirtilmeli]

Onur Ünlü Leyla The Band grubunda davulcudur.

  1. 1

    Deli Yürek-Senarist,Oyuncu (Umur)

Sevebileceğiniz Listeler

Giriş / Üye Ol