2016 Ulusal Coğrafya Seyahat Fotoğrafçısı Ödülleri'nin Kazananları

Seyahat fotoğrafçılığına odaklanan National Geographic tarafından düzenlenen yarışmada, son derece inanılmaz manzaralar, olağandışı yerler ve unutulmaz insanlardan oluşan binlerce inanılmaz görüntü sunuldu.

Yarışma bitti ve bazı kazanan çekimlerin nefes kesici olduğunu söylemek biraz fazla olurdu.

Bu görüntüler öylesine canlı ki önünüzdeki fotoğraftan neredeyse çıkıyorlar.

 1. 1

  Büyük Ödülün Kazananı: 'Winter Horseman,' İç Moğolistan

  İç Moğolistan'daki kış çok affedici değil. Eksi yirmi altındaki dondurucu bir sıcaklıkta, her yönden sürekli bir kar fırtınası ile arabadan çıkıp kendimi fotoğraf çekmeye ikna etmek oldukça zordu. İç Moğolistan atlılarının yeteneklerini gösterdiklerini ve at arabasına uzaktan kumandayı gördüklerini gördüğümde. Hızlı bir şekilde telefoto lensimi tuttum ve atlıdan birinin sabah sarımsınından boşaldığı anı yakaladım.

 2. 2

  Birincilik Ödülü Sahibi, Şehirler: Ben Youssef, Marakeş, Fas

  Marakeş, Fas, herhangi bir gezgin için heyecan verici bir şehir ama kalabalık cadde üzerinde yürümekten ve yöre halkından para istemekten bıktım, bu yüzden yerleşmek için bir yer arıyordum. Ben Youssef Medresesi'nde çok sayıda insan olmasına rağmen, hâlâ dışarıdan daha sakin ve rahatlatıcı bir yerdi. Birden dinlenmek üzereyken sığ havuzda aniden güzel bir yansıma ortaya çıktı.

 3. 3

  Birincilik Ödülü Sahibi, Doğa: 'Nereye giderseniz gidin, sizi takip ederim,' Hokkaido, Japonya

  Romance havada. Gün batımını takip eden günün saatiydi. Bir ses duydum. "Nereye gidersen gidelim seni takip ederim" diyor ses.

 4. 4

  Mansiyon, Şehirler: 'Bölün,' Manhattan, New York, Birleşik Devletler

  Helikopterin güneyindeki Central Park West'de - 5 Kasım 2014'te, 27. doğum günümden bir gün önce, mimariyi ve Central Park'ı bölüştürüyorum.

 5. 5

  Şeref Ödülü , Doğa: 'A Bears On A Berg,' Nunavut, Kanada

  Bu fotoğraf, Baffin Adası kıyısındaki Davis Caddesi'ndeki deniz buzundan uzak durdu. Bu ana kutup ayısı ve yıllık tazı, okyanusun kışın donduğu zaman "çorapla" kapanmış dev bir karla kaplı buzdağının tepesinde yer alır. Bana göre, bu büyük canlıların göreli "küçüklüğü", fotoğraftaki buzdağının engeli ile karşılaştırıldığında, kutup ayısının deniz ve deniz buzuna olan bağımlılığının varlığı nedeniyle güvensizliğini temsil eder.

 6. 6

  İkinci Yer Kazanan, İnsanlar: 'Rooftop Dreams', Varanasi

  5: 30'da Varanasi'ndeki misafirhanemde geldim, içgüdüsel olarak, ünlü Ganj Nehri'nin gündoğumu görmek için çatıya (en yüksek civarda olanı) çalan 7 basamaklı tırmanmaya başladım. Güneş yükselirken balkonun sağ tarafına baktım ve çenem kayıtsızlıktan düştü. Aşağıda aileler vardı - anneleri, babaları, çocukları, kardeşleri, kızkardeşleri ve köpekler evlerinin üstünde uyuyordu. Varanasi'de yaz ortasıydı ve uyku santralleri ac zordu.

 7. 7

  Üçüncülük Ödülü, Doğa: Lagunas Baltinache (Atacama Desert), Antofagasta, Şili

  Gizli Havuzlar olarak da bilinen Baltinache Havuzları, Şili'nin kuzeyindeki ikinci bölgede, Atacama çölünde, San Pedro de Atacama yakınlarındaki Tuz Cordillera alanında bulunan yedi tuzlu havuz grubudur. Çok araştırma yaptıktan sonra, buranın gece fotoğraflarını yayınlayan ilk fotoğrafçı olduğuna inanıyorum, ancak bu bilgileri doğrulamak hala gereklidir. Teknik Ayrıntılar: Fotoğraf çekimi tek seferde yapılır. Ön plan, ay ışığıyla aydınlandı.

 8. 8

  İkincilik Ödülü Sahibi, Şehirler: 'Silenced,' Guangdong Sheng, Çin

  Bu fotoğraf Guangzhou, Çin'e son yolculuğumda çekildi. Burası, Güney Çin Normal Üniversitesi'nin okul yurdu yeridir. Etrafında takılıyorken çoğu ara veriyordu. Öğle yemeğinden sonra, tekrar okumak zorundaydılar.

 9. 9

  Üçüncülük Ödülü Sahibi, İnsanlar: 'Uzak Hayat, -21 Derece,' Himachal Pradesh, Hindistan

  Evini ısıtmak için Himachal Pradesh'deki uzak köyde yaşayan Kinnaur yaşlı kadın.

 10. 10

  İkinci Yer Kazanan, Doğa: Brezilyalı Pantanal 'Çift Tutma'

  CF'yi indirdiğimde Brezilyalı Pantanal'da çekilen resim, inanmak istemedi. Doğa hep muhteşem olaylar verdiğini, ancak bazen olağanüstü olduğunu bilir.

 11. 11

  Üçüncü Kişi Kazananlar, Şehirler: Celestial Reverie, Pulau Pinang, Malezya

  Yıldırım, Malezya'daki Penang eyaletinin başkenti George Town'un en ikonik sembolü olan Komtar Kulesi'ne saldırıyor. Yüzyıllar boyu eski binalarla modern yapıların eşsiz bir karışımı olan kentin son yıllarda zevk aldığı gençleştirmenin sembolü. Eski mahallelerinden birçoğu 1990'lı yılların başında ve 2000'lerin başında ihmal edilmişken, 2008'deki UNESCO Dünya Mirası listeleri bir dönüşüm başlattı ve bugün hepsi canlı bir turistik bölgenin parçası.

 12. 12

  Jonas Blizzard Ve The Flatiron Building, New York, Birleşik Devletler

  Geçtiğimiz hafta Doğu Sahili'ni tarayan Jonas Winter Storm'u gezerken, Flatiron Binası'ndaki bu atışını, dönen bir karın zemininde yakaladım. Logolar ve yiyecek sepeti gibi birkaç küçük ayrıntı hariç, görüntü başka bir yüzyıldan hemen sonra empresyonist gibi görünüyor. Bulutlu atmosfer ve rüzgâr rüzgârları, fırça vuruşları gibi olağandışı görünen desenler yaratır. Bu fotoğrafı biraz şaşırtıcı bir kamera ile çekti: Ricoh GR

Sevebileceğiniz Listeler

Giriş / Üye Ol