10 Beyin Yakan Film

Eğer Zindan Adası veya Dövüş Kulübü izledim ve bulmacalar ile ilgili yeni bir film arıyorsanız, bu filmler tam size göre.

 1. 1

  Examen/Sınav-2009 (IMDB:7.8)

  Gizemli ve güçlü bir şirkette iş sahibi olmak için aday olan 8 yetenekli kişinin bu seçimde son aşamaya gelirler..
  Gerilim , Gizem

 2. 2

  La mejor oferta/En İyi Teklif-2013 (8.3)

  İtalya'nın en tanınmış müzayede şirketlerinden birinin sahibi olan Virgil Oldman (Geoffrey Rush), antika alanının en iyilerinden olmasının yanı sıra çok değerli bir kişisel koleksiyona sahiptir. Ancak günün birinde Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks) adında genç ve çok zengin, ancak oldukça tuhaf davranışları olan bir kadının, evindeki antikaları Virgil aracılığıyla satmak istemesi sonucu hayatı değişir. Claire'i daha yakından tanımak isteyen Virgil'in en büyük yardımcısı, genç bir saat tamircisi olan Robert (Jim Sturgess) olacaktır.

 3. 3

  Now You See Me/Sihirbazlar Çetesi-2013(IMDB:7.3)

  Film, gösteri yaptıkları sırada banka soyabilen dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan bir grubun, peşine takılan FBI ile olan heyecanlı macerasını anlatacak.

 4. 4

  Who Am I/Ben Kimim -2014 (IMDB:7.6)

  Genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin, sadece Almanya’da değil dünya çapında tanınan biri olmak istemektedir. Yer altı bir hacker grubu, Benjamin’i aralarına katılmaya çağırınca, Benjamin bu tehlikeli teklifi kabul eder ancak bu tehlikeli oyunlarda başına geleceklerden habersizdir.

  Yönetmenliğini İsveç'li yönetmen Baran bo Odar’ın üstlendiği filmin senaryosunda da yönetmen bo Odar ile birlikte Jantje Friese’ın imzası var. Siber suç geriliminin başrolünde Tom Schilling yer alırken, Schilling'e Elyas M'Barek, Wotan Wilke Möhring, Hannah Herzsprung ve Trine Dyrholm isimleri eşlik ediyor.

 5. 5

  All Good Things/Güzel Günler-2010(IMDB:6.3)

  Andrew Jarecki’nin çıkış filmi olacak All Good Things, 1980′li yıllarda emlak kralı olan genç bir adamın güzel ve gizemli bir kadına aşık olmasıyla birlikte karmakarışık olaylar zinciri ile karşılaşmasını anlatıyor. Örümcek Adam’ın Mary Jane’i Kirsten Dunst, Ryan Gosling ile başrolleri paylaşıyor.

 6. 6

  The Double/Öteki-2014(IMDB:6.5)

  Simon'ın işyeri ve evi arasındaki mesafeden ibaret olan hayatı, hayallerini kurduğu kadına ulaşamayarak, annesine tahammül etmeye çalışarak ve en önemlisi çevresi tarafından görmezden gelinerek geçip gitmektedir. Çekingenliği ve içine kapanıklığı kendini daha fazla güçsüz hissetmesinden başka bir sonuca hizmet etmez, yalnızlığı günden güne derinleşir. Bir gün işyerine James adında, tıpatıp kendisine benzeyen bir çalışanın gelmesiyle bu rutinleri yok olmaya başlar.

 7. 7

  Los cronocrímenes/Suç Zamanı-2007(IMDB:7.2)

  Karısı ile yeni bir eve taşınan Hector.. Etrafı düzenledikten sonra biraz dinlenmeye karar verir.. Bu aradada dürbünü ile etrafı inceleyen Hector dürbününü ağaçlık bir bölgeye çevirdiğinde soyunan bir kız görür.. Yerinden fırlayarak kızın bulunduğu yere gider.. Sıklıkların arasından fırlayan pembe maskeli bir adam, Hector`a saldırır neye uğradığını şaşıran Hector kovalamaca`nın heyecanın`dan ne yaptığını bilmez.. Nereye gittiğini bilmeyen Hector Şuursuzca ilerlerken kendisini 2 saat geçmişe götürecek bir zaman makinasının yanına gelir..Zaman makinasından sorumlu bir adam ise.. Hector`un bu makinaya girmesini ister.. Fakat Hector Diğer (Hector)la asla karşılaşmamalıdır..

 8. 8

  Gone Girl/Kayıp Kız-2014(IMDB:8.2)

  Nick Dunne (Ben Affleck), 5. evlilik yıldönümlerine kısa bir zaman kala eşi Amy'nin (Rosamund Pike) kaybolduğunu duyurur. Basın olaya büyük ilgi gösterir, polis seferber olur ancak kayıp kadın bulunamaz. Bu durum Nick'in üzerindeki baskıyı artırır, yalanları ve tutarsızlıkları göze batmaya başlar. Herkesin aklına tek bir ihtimal gelmektedir: Amy'i eşi Nick öldürmüş olabilir midir?

 9. 9

  Cube/Küp-1997(IMDB:7.3)

  Birbirlerini tanımayan, yedi kişi bilmedikleri bir biçimde kendilerini bir küp sisteminin içinde bulurlar. Kenarlarında yan bölümlere geçmek için birer kapı bulunan küpler içinde çıkış yolunu ararlar. Farklı meslek ve yaş gruplarından kahramanlar çıkış yolunu ararken, küplerin içindeki tehlike ve acayipliklerle savaşırlar. Zor durumda kalan karakterlerin birbirleri ve kendileri ile yaşadıkları çatışmalar konuyu daha ilginç hale getirir.

 10. 10

  Ex Machina-2015(IMDB:7.7)

  Ex Machina filminin konusu, Caleb çok ünlü bir internet şirketlerinden birinde çalışan bir yazılımcıdır. Bir gün şirket içinde bir yarışma yapılır ve onu kazanır. Ödülü ise şirketin CEO’su Nathan’ın evine misafir olacaktır. Şirketin patronu herkesden uzak bir dağ evinde yaşamaktadır. Caleb buraya vardığında olacaklardan habersizdir. Burada dünyanın ilk yapay zekalı robotu Ava ile ilişki kurma deneyini başarıyla geçmesi gerekecektir.

Giriş / Üye Ol